☰ Lewe Menu Prawe Menu ☰
WSSE Wrocław
Herb WSSE Wrocław

Sobota 18.01.2020

zaawansowane

Kompetencje Działu Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia

 

KOMPETENCJE DZIAŁU ZDROWIA PUBLICZNEGO I PROMOCJI ZDROWIA

 Działalność Działu Zdrowia Publicznego i Promocji Zdrowia wynika z art. 4  i  art. 6 ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej z dnia 14 marca 1985 r. (Dz. U. z 2011 r. nr 212, poz.1263 z późn. zm.).

Obejmuje:

1. Realizację zadań z zakresu zdrowia publicznego, w szczególności poprzez sprwowanie nadzoru nad warunkami:

  • higieny procesów nauczania i wychowania,
  • higieny pomieszczeń i wymagań w stosunku do sprzętu używanego w szkołach i w innych placówkach oświatowo-wychowawczych, opiekuńczych, szkołach wyższych oraz ośrodkach wypocynku dzieci i młodzieży.

 2. Inicjowanie, organizowanie, prowadzenie, koordynowanie i nadzorowanie działalności oświatowo-zdrowotnej w celu ukształtowania odpowiednich postaw i zachowań prozdrowotnych, a w szczególności:

  • inicjowanie i wytyczanie kierunków przedsięwzięć zmierzających do zaznajamiania społeczeństwa z czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, popularyzowanie zasad higieny i racjonalnego żywienia, metod zapobiegania chorobom oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy;
  • pobudzanie aktywności społecznej do działań na rzecz własnego zdrowia;
  • udzielanie porad i informacji w zakresie zapobiegania i eliminowania negatywnego wpływu czynników i zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych na zdrowie ludzi;
  • ocenianie działalności oświatowo-zdrowotnej prowadzonej przez szkoły i inne placówki oświatowo-wychowawcze, szkoły wyższe oraz środki masowego przekazu, zakłady opieki zdrowotnej, inne zakłady, instytucje i organizacje oraz udzielanie im pomocy w prowadzeniu tej działalności.

 

Wytworzył:
Kamila Miedzińska- Sapiszczuk
Udostępnił:
Ewa Ziembicka
(2004-12-08 15:30:12)
Ostatnio zmodyfikował:
Magdalena Odrowąż-Mieszkowska
(2019-08-06 09:14:47)
 
 
ilość odwiedzin: 883504

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X